Astin Rectangular Single Upright Cantilever Desk 800x600x730mm Grey Oak/Silver KF800045
Category Office Desks
KF800045
Product Code: KF800045
Category Office Desks
Manufacturer VOW
  • Durable and spacious rectangular office desk
  • Suitable for use in any setting
  • 25mm thick desktop
  • 80mm cable ports fitted as standard
  • Cantilever legs for stability
  • Leg Colour: Silver
Description
Astin Rectangular Single Upright Cantilever Desk is a durable and spacious office desk suitable for use in any setting. The Astin desk features a cantilever frame, 25mm thick desktop and 80mm cable ports fitted as standard.
Lead Time
999
UNSPSC Code
Weight
35
Brand
Astin
Categories
Desking
Category
Office Desks
Colour
Grey Oak
Country Of Origin
China
Depth (mm)
730
Desk Ports
Yes
Desk Shape/Type
Rectangular
Fixed/Mobile
Mobile
Frame Colour
Silver
Height (mm)
600
Lockable
Yes
Manufacturer
VOW
Minimum Height
730
Returns Allowed
No
Size
800mm
Style
Rectangular Desks
Top Thickness
25
Type
Office Desks
Width (mm)
800
Starting from
/
55%
Compare
KF800045
Product Code: KF800045
Manufacturer VOW
  • 25mm thick desktop
  • Leg Colour: Silver
Description
Lead Time
999
UNSPSC Code
Weight
35
Brand
Astin
Categories
Desking
Category
Colour
Grey Oak
Country Of Origin
China
Depth (mm)
Desk Ports
Desk Shape/Type
Rectangular
Fixed/Mobile
Mobile
Frame Colour
Silver
Height (mm)
600
Lockable
Manufacturer
VOW
Minimum Height
Returns Allowed
No
Size
800mm
Style
Rectangular Desks
Top Thickness
25
Type
Width (mm)
800
Starting from
/
55%